Ако Пловдив е градът, то „Небет тепе“ е списанието на тепетата. А това е така,
не просто заради „върха“ в заглавието му, а и защото текстовете в него трябва да
се изкачат до всеки наш читател, който по подразбиране е върхът. В днешно време
именно като върхове за покоряване следва да бъдат възприемани дръзналите да
посегнат с очи вместо към компютърните, телевизионните и телефонните екрани,
към хартиените носители на словото. Ако четете това, значи все още сме живи,
между другото, вие – също. Не че сме против виртуалните източници, напротив,
дай Боже, пожелалите от вас, скоро да могат да ни откриват и на някое електронно
тепе, но не е ли прекрасно погледите ви да бъдат облъчвани единствено от думи,
а когато протегнете длан – да можете да докоснете мастилените им одежди и да
погалите белите полета, които обитават. Реакциите, последвали публикуването на
първия брой на списанието – десетките предавания и представяния, не на последно
място и тет-а-тет разговорите на редколегията с първочитателите на „Небет тепе“,
напълно потвърдиха, че върлува повсеместен глад за подобни издания. Факт,
който сам по себе си е тъжен и предполага системно недохранване в сферата на
културата, но ни мотивира още по-силно за втория сезон на списанието. Няма да е
по Вивалди, но нищо не пречи да си пускате неговата „Зима“ или друг сезон по ваш
избор докато разгръщате следващите страници. От сега пожелавам за следващия
ни брой - Нека да е пролет!
Yorumlar
Henüz yorum yok.
Giriş veya Kayıt — yorum yazmak için.